• Enerji Seviyeni Artırır
  • Hafızaya Olumlu Etki Eder
  • Bağışıklık Güçlendirir
  • Oksidatif Stresi Azaltır
  • Yorgunluk Sorununuzu Çözer

B4 (Kolin)

Hafıza vitamini de denilmektedir. Sinir sisteminin devamlılığını sağlayarak, hafızaya ve öğrenmeye yardım eder. Öğrenme güdüsünü güçlendirir ve hafızanın daha güçlü olmasını sağlar.

B9 (Folikasit)

Folat hücresel metabolizma ve enerji üretiminde hayati rol oynar. Daha spesifik olarak, DNA ve RNA sentezine yardımcı olur.

B8 (İnositol)

Antioksidan aktivitesi olduğu bilinen inositol anksiyete ve depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklar için doğal bir ilaç olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

A Vitamini

Gözü korur. Büyüme ve gelişmede doku onarımı ve yapımında fayda sağlar.

C Vitamini

Çok önemli bir antioksidandır. Vücut direncini arttırarak ve soğuk alğınlığından korur C vitamini eksikliği yorgunluk ve bitkinliğe sebep olabilir.

D Vitamini

Bağışıklık sistemini güçlendirir. Yeterli miktarda D vitamini almak ; kemik ve dişleri güçlendirir, kanser, diyabet ve osteoporoz gibi hastalıklara karşı korur.

 

Multivitamin Yaşlanma Sürecini Yavaşlatır

Amerikan Journal of Clinical Nutrition dergisinde yayınlanan ve 586 kadın üzerinde yapılan bir çalışmada, multivitamin hapları alan hastaların hücrelerinin daha yavaş yaşlandığını ve multivitamin almanyanlarla kıyaslandığında yaşa bağlı DNA hasarının daha az olduğunu bulmuşlardır.

Multivitamin Kanser Riskini Azaltır

11 yıl boyunca yaklaşık 15000 erkek katılımcı ile gerçekleştirilen bir başka çalışmanın Amerikan Tabipler Birliği Dergisi’nde yayınlanan sonuçları, çoğu kez malign veya yaşamı tehdit etmeyen prostat kanseri dışındaki tüm kanserler için bir multivitamin takviyesi kullananların % 12 daha az risk altında olduğunu göstermiştir.

Multivitamin Kilo Vermeye Yardımcı Olur ve Açlık Hissini Bastırır

British Journal of Nutrition’da yayınlanan bir çalışmaya göre, multivitamin alan kadınların bir diyet ve egzersiz programı uygularken daha fazla kilo verdiği ve dah az açlık hissine sahip olduğu görülmüştür. Aynı zamanda düzenli olarak multivitamin kullanan erkekler de daha fazla kilo kaybı yaşamıştır. Araştırmacılar, multivitaminlerde bulunan bazı besin maddelerinin, yemek sırasında ve sonrasında normal olarak açlığı kapatan hormonlarla etkileşime girebileceğini ve bu şekilde bir etki gösterebileceğini söylemişlerdir.

Multivitamin Takviyelerinin Yararları

Günlük multivitamin takviyeleri birçok fayda sağlamaktır. Enerji seviyenizi artırmanın, modunuzu yükseltmenin ve stres düzeyinizi azaltmanın yanı sıra multivitaminlerin çeşitli farklı yararları da bulunmaktadır.

Open chat