SAMBU C

Ana Sayfa SAMBU C

SAMBU C

Alternatif tıbbın son zamanlardaki gözdesi olan Kara Mürver (Latincesi Sambucus Nigra), hanımeligiller familyasına bağlı olup, taneli ve şifalı bir bitkidir. Kara Mürver Meyvesi Hipokrat’ın söylemlerinde de geçen ve eski dönemlerden bu yana halk arasında etkinliği bilinen bir meyvedir.

Asıl etkinliğini meyveden alan bu bitki, ülkemizde sadece Batı Kıyı Ege ve Doğu Karadeniz’in küçük bir bölgesinde yetişmektedir. Dünyada en çok Avusturya’da yetişen Kara Mürver meyvesinin diğer ismi Black Elderberry ‘dir.

Elderberry’lerin kullanımı antik çağlara dayanır ve kullanım detayları Hipokrat’ın yazdığı “Dioscorides an Plint the Elder” ile de kayıt altına alınmıştır. Berry’ler uzun zamandan beri reçel, şarap, likör yapımında kullanılmakla birlikte diğer kış şaraplarında da tatlandırıcı ve renklendirici olarak kullanılmıştır. Elderberry’lerin bu kullanımları antioksidan özelliklerine dayanır.

Sambucol Plus Efervesan, Sambucol Plus Kapsül ve Sambucol Plus Şekersiz Likit formlarımızı şeker hastaları kullanabilir.

Sambu Cl karamürver meyvesi çinko ve c vitamini içerikli doğal bir vitamindir. İştah üzerinde direk bir etkisi yoktur.

Sambu C karamürver meyvesi çinko ve c vitamini içerikli doğal bir vitamindir. Kilo aldırıcı üzerinde direk bir etkisi yoktur.

Sambu C Avusturya’da yetişen özel ham karamürver meyvelerinden elde edilerek İngiltere’de üretilmektedir. Sambu C tüm dünyada en çok tercih edilen takviye edici gıdalardan biridir.

Sambu C tok veya aç karna kullanabilir; fakat hekimler daha çok tok karna tercih etmektedirler.

Sambu C’nin hiçbir formu yapay tatlandırıcı içermez.

Tüm Sambu C çeşitleri sütsüz kabul edilmiştir.

Hayır içermez.

Sambu C saklama koşulları serin ve kuru yerler olarak belirtilmiştir.

Sambu C Plus Kids Yummies ürünümüz hariç diğer tüm Sambu C formları vejetaryenlerin kullanımına uygundur.

Yayımlanan dünya literatüründe Black Elderberry ve diğer ilaçlar arasında hiçbir etkileşim tespit edilmemiştir. Tüm tıbbi durumlarda olduğu gibi, hastaların başka herhangi bir ek ürün veya ilaç kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışması önerilir.

Evet, Sambu C ürünlerinin kutusunda yer alan dozaj bilgilerinin dikkate alınması yeterli olacaktır.

Çalışmalarda Sambu C’nin kan basıncı üzerinde etkilerinin tartışıldığı bir kaynağa ulaşılamamıştır. Yüksek tansiyona sahip olan kişilerin doktorlarına danışmaları önerilir.

Hemen Ara

0850 888 27 03
Open chat